Kaunseling Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

masalah bebanan kerja dan majikan yang sering mencari salah

2 posters

Go down

masalah bebanan kerja dan majikan yang sering mencari salah Empty masalah bebanan kerja dan majikan yang sering mencari salah

Post  maimarmah Sun Jul 29, 2012 10:29 pm

saya seorang guru... kerja saya sangat banyak.. saya perlu sediakan terlalu banyak laporan.. minggu lepas, saya dituduh tidak menghantar laporan yang sepatutnya ke pejabat.. sedangkan saya sudahpun menghantar laporan yang lengkap ke pejabat. majikan saya salahkan saya tanpa usul periksa... saya tidak suka cara majikan saya yang suka malukan guru di depan guru-guru yang lain. saya dimalukan atas perkara yang saya tidak buat. sepatutnya majikan saya bertanya dahulu kepada saya duduk perkara yang sebenar.. tetapi dia lebih suka mengambil pendekatan memalukan saya depan guru-guru yang lain. saya sungguh tidak bersemangat utk bekerja... saya terlalu banyak kerja sehingga langsung tidak ada masa dengan keluarga.

maimarmah

Back to top Go down

masalah bebanan kerja dan majikan yang sering mencari salah Empty re : masalah bebanan kerja dan majikan yang sering mencari salah

Post  hazirah Mon Dec 03, 2012 10:03 pm

salam.
akak berase marah kerana majikan akak dah tegur akak depan2 khalayak ramai kan?
akak rase tak patot majikan akak wat mcm tu kat akak.
ape kate akak tarik nafas dalam-dalam. tenangkan fikiran dulu.
lepas tu, akak jumpe majikan akak di pejabat dan bersemuka dengan beliau di dalam bilik.
cuba bawa berbincang secara baik dan berhemah dengan beliau, dan nyatakan luahan hati akak kepade majikan.
insyaallah, kesabaran dan redha serta menghadapi sesuatu dengan fikiran yang rasional, akan membuahkan hasil yang bagus flower

hazirah

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics