Kaunseling Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tukar Kerja

Go down

Tukar Kerja Empty Tukar Kerja

Post  Reyna Fri Feb 20, 2015 12:46 pm

saya sudah bekerja selama lebih setahun di sebuah syarikat swasta dengan gaji sebanyak 2300 sebulan. Sekarang ni semakin hari saya rasa bosan dengan kerja saya dan hati meronta2 untuk berhenti kerja ni. Bos sy (cina) terlalu expect tinggi smpai sy rse betul2 tertekan. Untuk makluman semua, company yg saya bkerja ni tiada ISO lg jadi sy person in charge bertanggungjawab utk dapatkn ISO. Jadi bos serahkan tugas 100% kpd saya untuk independent dapatkan ISO. Jadi saya kena manage sendiri. Sedangkan sy lepasan graduan, masih perlukan tunjuk ajar dr senior tapi kt company ni tiada sorg pun sama department dengan saya. Bos mnta saya fikir sendiri apa yg perlu saya buat. Saya cuba biasakan diri dengan cara bekerja di sini tapi tak boleh. Adakala bila sy perlukan bantuan atau pendapat dr bos sendiri ape yg perlu sy buat, dia akan tegur saya balik seolah2 saya x boleh fikir sndr. Jadi saya tak tahu ape yg perlu saya buat. kdg2 sy cemburu dgn rakan dari department lain, sebab mereka ade senior untuk bg tunjuk ajar.. jadi rutin kerja takde masalah berbeza dgn saya setiap hari pening kepala fikir apa yg perlu saya buat. Saya nak sangat cari kerja lain. Kadang2 bila saya terfikirkan komitmen hampir 2k sebulan, dengan betapa susahnya cari kerja lain, saya terpaksa teruskan kerja sekarang. Puas saya mencari kerja lain yg lebih selesa tapi tak jumpa...tolonglah saya.. ape yg perlu saya buat.....

Reyna

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics