Kaunseling Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

masalah kerja dan kewangan

2 posters

Go down

masalah kerja dan kewangan Empty masalah kerja dan kewangan

Post  designer00 Sun Jul 01, 2012 9:57 pm

Salam,
saya pasti ramai mengalami masalah yg sama. dari zaman matrik saya mempunyai msalah duit, bukan saya tak cukup duit tp sy selalu terpaksa dahulukan keperluan keluarga, smpai satu tahap abg2 sy selalu meminjam duit dari sy..setiap kali mereka minta sy pasti bersedih. hal yg sama terjadi smpailah sy masuk ke universiti dan mula alam pekerjaan. Saya bekerja sebagai designer. sebelum ini saya bekerja makan gaji, tapi disebabkan selalu saya digunakan, menjadi kambing hitam untuk disalahkan, dituduh malas kena tidak OT, dituduh bermacam2 lg jadi saya ambil keputusan untuk bekerja sendiri. masalah duit seperti biasa memburu saya kemana saja..kerana ada saje yg nak meminjam..duit gaji dari kerja saya tak pernah saya dapat rasa 100%..

skrg sy bekerja sendiri..sy cuba mencari kerja2 smpingan utk dibuat..terasa penat tp sy gagahkan diri utk menerima kerja2 freelance..tp setiap minggu sy bersedih sebab abg sy akan meminjam dari sy..ada saje alsan yg diberi xcukup, overbudget..yaAllah..kering sudah airmata..

jika dikira, sy mmg tidak ada masalah utk mendapatkan kerja namun kerisauan sy hnya pada adikbradik ..bukan mereka tidak bekrja..malah bekerja kerajaan lg berbanding sy yg bekerja sendiri..sy pasti monyok stiap kali memikirkan masalah duit.mula thn nih sy bekerja sendiri, sy sub projek kpd org..macam2 maslah yg terjadi, lambat, client marah dll..setiap hari pasti ada yg menyakitkan hati sy..benar itu dugaan..

smpai satu masa lps projek siap, client kt nak byr lmbt..ya Allah apa yg ptt sy buat.. RM 10k utk dibyr dahulu kpd kontraktor..xde yg dpt menolong..sy tebalkan muka meminjam dari kawan..namun tiada yg dpt tlg..sy usahakan permohonan online..dan hampir2 terjbak terkena tipu namun sy pasti Allah membantu sy..sy membuat laporan polis atas skim yg ditawarkan ternyata syarikat yg menawarkan pinjaman itu menipu..mujur cepat tindakan yg sy ambil..namun kepala terus memikirkan mana perlu sy cari 10k??

sehingga hari ini sy masih tidak berjaya..hampir sy terkena jerat along..namun sy pk pjg utk tidak terlibat wlpun keadaan terdesak..sekali lg sy dikejutkan dgn berita partner company sy tlh terlbih budget projek dgn satu syarikat sebyk 50k..ya Allah, apa yg sy ptt buat?? sy dipaksa utk turut serta dlm projek baru utk tmpung kos duit yg terlbih tuh..tp cara yg digunakan sgt2 sy tkt..boleh mneyebabkan sy hilang kelayakan dlm bidang profesional..sy mengambil langkah mengelak bertembung dgn mereka..sy pk utk tarik diri..namun di satu sudut, sy masih memikirkan cara utk membayar hutang tersbt..

institusi perbankan xdpt membantu, lbh2 lg utk org yg bekerja sendiri dan juga swasta..agak sukar bagi sy utk mencari jalan..mungkin terlalu byk dosa yg sy buat dlm tidak sedar sy menyebabkan Allah tidak makbulkan doa saya..dunia pekerjaan sgt mencabar..benar..dan sekeliling sy org menggunakan cara yg salah dan tidak selari dgn islam..sy takut dan sy risau..jika ini diamalkan bagaimana doa Allah nak makbul..

sekrg sy nekad mencari kerja baru diluar negara..moga2 permohonan akan dipertimbangkan..keadaan kerja di tempat sy sgt teruk..dgn org yg cemburu dgn skill..sy harap dapat mencari duit 10k tuh dlm masa terdekat..sekurang2 sy lbh tenang selepas ini..

designer00

Back to top Go down

masalah kerja dan kewangan Empty re : masalah kerja dan kewangan

Post  hazirah Mon Dec 03, 2012 10:14 pm

saye rase, lau masalah ngan abang tu, saudare/i jangan terlalu mudah lembut hati sampai memberi pinjam wang. tu bukan pinjam, tu telan duit orang tu. mungkin die abang sedare/i, tapi bertegaslah soal hak saudare/i. secara rasionalnya, walaupun dia merupakan abang saudare/i, saudare/i perlu mempertimbangkan alasan yang diberi abang ketika dia hendak meminjam duit. takkan setiap kali, saudare/i dengan mudah bagi pinjam duit yang saudare/i tahu abang xkan bayar. selain tu, sekiranya saudare/i kerap menghulurkan duit kepade dia, abang saudare/i akan terlalu bergantung kepade saudare/i dan menyebabkan dia tidak bertanggung jawab dari ape jua aspek, sebab dengan mudah die dapat kesenangan tanpe perlu berusehe. itu pendapat saye. What a Face

hazirah

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics