Kaunseling Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SAYA REDHA ANDAI TAKDIR MENJADI ISTERI KEDUA..TETAPI IBU BAPA TIDAK.

Go down

SAYA REDHA ANDAI TAKDIR MENJADI ISTERI KEDUA..TETAPI IBU BAPA TIDAK. Empty SAYA REDHA ANDAI TAKDIR MENJADI ISTERI KEDUA..TETAPI IBU BAPA TIDAK.

Post  Beela Sat Feb 09, 2013 12:40 pm

Salam..
Hanya 1 soalan sy inginkan kepastian. Salah ke kahwin dgn suami org?
Saya ambil masa agak lama untuk terima andai mmg takdir jodoh sy dgn suami org. Tetapi mak abah tak boleh terima kenyataan ini.
Kronologi: Sy bukan dr family yg terlalu senang atau terlalu susah. sederhana shj. semua cukup tetapi bahagia dlm fmly kami hanya luaran.
Dalaman; mak abah selalu bergaduh depan ank2. abah ada hubungan sulit dgn perempuan lain, bila mak izinkan abah berkahwin tapi minta dilepaskn..abah x boleh nk penuhi. sy sebagai ank sulung sentiasa rasa terbeban melihat konflik mak abh. sebab kami dididik; ank2 tidak boleh menegur ibu bapa. kalau kami tegur dianggap melawan. Jadi sy jadi seorang pemendam. memendam segala ketidakpuasan hati. hanya mampu melihat tapi xmampu berbuat ape2.
Bila saya memulakan alam pekerjaan.. sy bertemu dgn A. A byk membantu sy di KL sepanjang tempoh sy menstabilkan ekonomi diri. A juga tahu segala cerita mengenai keluarga. sy jd lega kerana ada tempat untuk meluahkn perasaan sy selama ini pada seseorg.Di awl perkenalan sy tidak tahu yg dia dah berkahwin, tp di saat hati dah syg baru sy tahu status sebenar diri A. Sy xmarah..bukan kerana terhutang budi. tp sy nmpk keikhlasan dia membantu dan menyayangi saya..sy rasa tenang dgn dia. jadi sy xkisah andai berkongsi kasih.
Di saat sy dah redha & sedia untuk menghadapi kehidupan sebagai isteri kedua..sy memberitahu status A yg sebenar namun ibubapa sy menghalang hubungan kami.
Sy jadi bingung. Bukan ke org yg nak berkahwin..patut dibantu. supaya tidak terjebak dgn perkara2 yg menimbulkan fitnah. Bukan semua org boleh terima poligami dan bukan semua org menolak poligami. dan sy adalah salah seorg yg menerima poligami.
Walaupun mak abah tahu A lelaki yg baik & btanggungjwb. Walaupun mak abh nampak keikhlasan A menyayangi & melindungi ank dara mereka ini.. hanya kerana A sudah berkahwin, mereka menolak segala kebaikan A yg lain.
Salah ke sy nk menumpang kasih pada A. Sy tau A tidak ada masalah dgn isteri & ank2nya. dan A pun tidak pernah memburuk2kan isterinya pada sy.
Ape yg sy perlu lakukan sekarang? Mcm mana sy nk yakinkan mak abah yg A tak akan mensia2kan sy.. Walaupun sy tahu poligami itu pahit. tp sy redha..dan sy sedia untuk menghadapinya. Kehidupan ini memang pentas dugaan.. tak siapa pun boleh membaca mase depan.

Beela

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics