Kaunseling Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tunggu atau tinggal?

Go down

Tunggu atau tinggal? Empty Tunggu atau tinggal?

Post  lily_myrana Thu Oct 06, 2011 12:17 pm

Sudah hampir 5 tahun saya bersama srg lelaki ini...

Masa belajar dulu ada hasrat nak kahwin tetapi keluarga tak membenarkan. Sekarang ni dah habis belajar tapi belum ada apa2 progres; merisik belum, tunang belum... Mula2 katanya tunggu kerja, lepas itu duit pula. Tengah2 kumpul duit beli kereta, skrg ini katanya nak beli rumah pula. Tapi dalam banyak2 isu harta yg diceritakannya itu, jarang sekali dia bangkitkan soal kahwin...

Saya bukanlah srg yang nakkan lelaki yg byk harta ataupun yg kaya raya. Niat saya adalah utk mendirikan rumah tangga supaya dpt pelihara diri dari terus melakukan perkara2 yg berdosa.

Kerana begitu kecewa, saya ada cuba utk melupakannya tapi tidak berjaya. Hakikatnya saya tak dpt nafikan yg saya sgt sygkannya dan begitu juga sebaliknya. Biarpun begitu, saya tidak mengerti kenapa begitu susah utk dia membincangkan tentang hal kahwin. Sekali lagi saya beritahu niat saya dan sekali lagi saya dpt merasakan yg tidak ada apa2 yg akan berlaku.

Adakah saya patut terus menanti?

lily_myrana

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics