Kaunseling Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Heartbroken

Go down

Heartbroken Empty Heartbroken

Post  heydaya Mon Sep 12, 2011 2:50 pm

Saya baru sahaja mendapt tahu lelaki yang saya cintai telahpn bertunang dgn gadis pilihan hatinya. Saya seperti adik yang menceritakn dia pernah melakukan zina. Semester akhir, thesis tak siap, hati, fikiran keliru kenapa diperlakukan sedemikian menyebabkan gagal semester dan akhirnya sampai tamat tempoh had. Disebabkan pointer sebelum ini ok, naik,maintain, tinggal tulis thesis sahaja, profesor saya telah tukarkan pengajian penuh ke separuh masa. Kerja, kerja, tulis thesis, xsiap2. tetapi akhirnya siap setelah berhenti kerja. Mula daftar pengajian 2003. Grad 2010. 7 tahun!! Sangat mengecewakan. Hati kecewa, pointer 2nd lower. Hati sakit sebab terpaksa lepaskan orang tersayang yang saya sayang sgt sejak tingkatan 3. Terpaksa lepaskan kerana diri hina sgt, dia dirasakan terlalu istimewa, terus terang dengannya apa terjadi, dia terima, lagila saya minta clash sebab terlalu baik. Namun, saya berharap sangat dia sayang saya, memahami seperti yang dikatakan akan menanti saya kembali. Perasan. Saya perasan. Rasionalnya memang bekas kekasih tak akan kembali ke bekas kekasihnya setelah mengetahui kekasihnya curang. Majikan susah nak ambil pekerja yang transkripnya banyak gagal gagal gagal. Apply guna spm, dapat. Namun, hati memberontak, banyak yang xdpt buat, xgembira krn hanya untuk dapatkan wang, bukan keseronokan bekerja. Jiwa kosong sangat. Nak enjoy, sertai aktiviti sampingan xdpt coz kerja part time sabtuahad cover hutang ijazah. Gaji spm xdpt cover hutang2. Sejak peristiwa hitam, clash, susah dpt kerja yg minat, kerja boring krn duit, tpksa keje part time, jiwa saya kosong. Solat sudah ditekadkan tidak mahun tinggal, namun saya nak berkwn yg sealiran kepala,nk jln2 dgn kwn. Hal kahwin, sy dh dpt trima if xde org nk. Namun, bagaimana ya nk atasi kekosongan jiwa ni? Sy kecewa dgn diri. Susah nk maafkan diri sendiri.

heydaya

Back to top Go down

Back to top