Kaunseling Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tidak faham dengan diri sendiri..

4 posters

Go down

tidak faham dengan diri sendiri.. Empty tidak faham dengan diri sendiri..

Post  ieja Tue Nov 08, 2011 6:21 pm

salam..saya berumur 18tahun..pelajar disebuah ipta..dulu saya tidak mempunyai tekanan yang melampau dan kesihatan saya agak baik..saya juga aktif menyertai apa-apa aktiviti dan senang berkawan..berbeza dengan sekarang..kesihatan saya agak terganggu..mental dan fizikal..saya selalu merasa runsing dan saya terlalu bergantung kepada orang lain untuk menyelesaikan apa-apa masalah saya..saya juga cepat marah dan degil..saya tidak dapat menerima buah fikiran orang lain..membuatkan saya selalu dimarahi..ini juga membuatkan saya menjadi lagi rungsing..orang yang selalu menjadi tempat saya mengadu adalah kekasih saya dan sekarang dia mahu saya berdikari..ini membuatkan saya rasa seprti hilanh tempat mengadu..saya juga susah untuk bergaul dan lebih suka bersendirian..apa pun saya buat saya tetap tidak merasa gembira..saya juga selalu ponteng kelas namun saya bernasib baik keputusan periksa saya masih di tahap baik..saya tak tahu bagaimana untuk gembira..saya cuma mahu rasa gembira..dan tidak mahu menyusahkan sesiapa..saya selalu rasa nak tinggalkan dunia ni..saya ada berdaftar untuk menderma organ dan saya harap dapat membantu yang memerlukan..saya tidak takut akan risiko nya..cuma saya risau orang yang saya tinggalkan..adakah betul apa yang saya buat ni..saya xtau..tolong saya..

ieja

Back to top Go down

tidak faham dengan diri sendiri.. Empty sunyi sepi nya forum ni .huhu

Post  jabit66 Tue Mar 13, 2012 2:21 am

salam cik ija...
may this reminder reach you in the state of good health and iman! (speaking kunun)

jgan la smpy nk bnuh diri..ingat Allah bnyk2...stiap org ada mslh...ingat la kita ni ada tugas kt dunia ...sy pon pnh tpkir mcm tu jgak..tp cpt2 istighfar bnyk2..ada byk bnda lg nak kna buat ..kan?

Smile

jabit66

Back to top Go down

tidak faham dengan diri sendiri.. Empty Re: tidak faham dengan diri sendiri..

Post  Alyn Mon Apr 30, 2012 2:35 pm

sy paham apa yg awk rasakan itu...sy pun kdg2 rasa mcm tak kenal diri sendiri..tp itu mgkin berpunca dari kurangnya sahabat di sisi kita yg menyebabkan kita merasa keseorangan..klu bole,ingatlah,keseorangan pun kita,sekurang2nya,ada ibu-bapa dan ahli keluarga yg lain di sisi kita dari kita kecil sehingga dewasa...ingatlah tujuan utama kita hidup..realisasikan impian yg belum tercapai..tetapkan dalam diri "saya bukan selemah itu,jadi jangan haraplah boleh tumpaskan saya"..

Alyn

Back to top Go down

Post  damai Fri May 11, 2012 2:43 pm

ieja,

apakah perkara yang paling awak suka buat semasa awak belum jadi orang yang murung seperti sekarang?

damai

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics