Kaunseling Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saya Buntu !

2 posters

Go down

Saya Buntu ! Empty Saya Buntu !

Post  Kick Buttowski Tue Jul 09, 2013 9:07 pm

Salam. Saya orang johor .Saya perempuan. Kekasih saya pergi sambung belajar di kelantan. Saya masih sekolah lagi. Saya tahu tak sesuai bercinta zaman sekolah ni. Tapi saya terlalu sayangkan dia. Ini kali kedua saya bercinta dengan dia. Dia kata tak nak sia siakan saya kali ni. Tapi semenjak dia sambung belajar, saya rasa macam diabai. Dia jarang mesej saya. Saya faham dia sibuk. Tapi takkan takde masa untuk saya sikit pun. Saya nak dia faham perasaan saya. Apa yang patut saya buat ?

Kick Buttowski

Back to top Go down

Saya Buntu ! Empty Re: Saya Buntu !

Post  siti z. 292 Sun Sep 08, 2013 10:28 am

assalammualaikum dan selamat sejahtera,
miss@ adik.. its good for you to love someone else.. but have the limit for it okay. maksud di sini, jgn la kita memberi perasaan kasih dan syg mahupun cinta kita melebihi cinta kepada ALLAH TAALA yg maha esa. back to basic..siapa kita masa diciptakan? apakah kita orang yg terus berada dimuka bumi ini tanpa adanya ibu bapa kita? dimana ibu bapa kita skrg... mereka sentiasa dan akan selamanya menyayangi kita tnpa kita sedar / kadang kita alpa dan leka cepat cepat istigfar yea.. ingatan untuk sy dan adik yg disayangi ini.. 

1) memberi tidak seharusnya menerima: menyayangi tidak semestinya mendapat penharapan.. carilah redha ALLAH dan redha ibu bapa . ibu bapa mesti nk tgok kita berjaya kan? maka, cr yg itu dahulu sebelum ke peringkt yg lain..
2) masa untuk fokus : anda masih belajar.. fokus pd belajar. sy percaya anda mesti ada cita cita? apa cita cita itu? mahu menjadi 'somebody' in one day kan? jd..goo ahead!! terus mencari arah kejayaan ke impian itu.
3) bunga bukan sekuntum,,kumbang xsemestinya seekor..hehehe,,maksudnya apa? haaa adik pon da boleh fikir kan..maksudnya jika cita cita dan cinta terhalang,,crilah cita itu kerana itu tujuan utama dan cinta akan menyusul bila waktu itu akan tiba suatu hari nnt.InsyaALLAH.

lastly, i hope u can find ur spirit even..sebb bf u pun skrg tgh mnegejar cita cita dia .xkisah la dia ada sesiapa kt sne tp awak? xkn nk duduk diam mengenang nasib? cheer up my sweetie , i know ur a strong girl. cr yang terbaik awk boleh lakukan dlm diri awk ok!!

ceria ceria selalu. salam sayang dari sy =J

siti z. 292

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics